Responsywny design

Budowa strony internetowej to przede wszystkim zasada "mobile first" czyli dostosowanie do urządzeń mobilnych. Ta zasada towarzyszy także przy pozycjonowaniu stron w wyszukiwarce google. Strony, które nie są dostosowane do wyświetlania się na telefonach czy też tabletach mają mniejsze szanse na dobre pozycje w wyszukiwarce google. Łatwa i intuicyjna obsługa stron przez użytkowników na telefonie jest na tyle ważna, że google dobrze zaprojektowane strony po tym kątem traktuje jako lepsze dla użytkowników dlatego też pozycjonuje je wyżej.

Każda strona internetowa powinna być czytelna i przyciągać uwagę. Dobry design i pozytywne wrażenia użytkownika są na tyle ważne, że często decyduje to czy sprzedamy jakiś produkt czy też usługę. Chcąc przyciągnąć i zachęcić do przeglądania oferty musimy tworzyć umiarkowaną ilość treści w stosunku do odpowiednich zdjęc czy też wizualizacji produktu lub usługi.

Mając na uwadze użytkownika i jego wrażenia w odbiorze treści stron wszystkie powinny mieć odpowiedni "klimat" i "nastrajać" do tego, aby potencjalny klient skorzystał z proponowanych usług. Odpowiednio dobrane zdjęcia oraz treści wraz z odpowiednim układem stron ma duże znaczenie w sprzedaży.

Branże związane z design`em i technologiami wymagają przedstawienia bardzo dokładnych zdjęć i pokazania najważniejszych parametrów produktu. Należy potencjalnemu klientowi pokazać produkt od najlepszej storny w odpowiednim tle, które ubarwi i wyniesie produkt na wyższy poziom. Jakość i technologia wykonania jest najtrudniejsza do zaprezentowania na stronach internetowych i wymaga specyficznego podejścia.

Usługi i ich promocja w internecie nie zawsze są sprawą prostą i oczywistą. Wielokrotnie trzeba wykazać się bardzo dużą kreatywnością, aby przedstawić usługi w sposób interesujący dla potencjalnego klienta. Aby zwrócić na swoją firmę uwagę należy się czymś wyróżnić i pokazać usługę wraz z wartością dodaną, która spodoba się Twoim klientom. Chcąc sprzedawać usługi na wysokich marżach musimy mieć na uwadze najwyższą jakość przedstawianych treści.

Dobrą radą jest nie skupiać uwagi klienta na konkretnym produkcie, jeżeli sam w sobie nie dokońca jest atrakcyjny do pokazania. Warto produkt wkomponować w całość aranżacji przestrzeni, która go otacza co wpłynie korzystnie na jego prezentację. Często się zdarza, że bardzo drogie produkty są nie efektowne a co za tym idzie najtrudniejsze do sprzedaży poprzez strony internetowe.

Tzw. "klimat", w który przenosi nas fotografia reklamowa to podstawowy czynnik zainteresowania naszego potencjalnego klienta. Jeżeli zdjęcia nie mają odpowiedniej atmosfery można powiedzieć, że w pewnym sensie tracimy część klientów, na których "działają" takiego rodzaju fotografie. Wraz za fotografią idą odpowiednie teksty dające w wyobraźni użytkownika strony internetowej dodatkowe wrażenia i większą potrzebę posiadania produktu, który sprzedajesz.

Chcąc sprzedawać więcej poprzez strony internetowe często stosuje się zabiegi takie jak pokazanie kompletnej aranżacji, na której widać poszczególne produkty, które można kupić. Tego rodzaju marketing daje duże szanse sprzedaży wielu produktów naraz a co za tym idzie zwiększanie sprzedaży i obrotów w Twojej firmie. Jest to przysłowiowe "upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu", które się sprawdza w wielu branżach. Taka meteda powoduje zmniejszenie kosztów marketingówych związanych z fotografią i aranżacją!

Wystepują produkty, których w praktyce wogóle nie da się pokazać w atrakcyjny sposób, ponieważ są one całkowicie pozbawione jakiegokolwiek wyglądu, który mógłby przyciągać potencjalnych klientów. Dwa przykłady: instalacje elektryczne czy też gruntowa pompa ciepła. W obydwu przypadkach nie mamy możliwośsci atrakcyjnego pokazania produktów tak więc trzeba tutaj posiłkować się na schematach, opisach technicznych i wszelkiego rodzaju promowaniu treści związanych z korzyściami posiadania takich produktów.

Surowe strony internetowe czyli całkowicie nie pokazujące ludzi, twarzy ludzkich często związne są z bardzo zaawansowanymi technologiami, które mają się wręcz kojarzyć ze sztuczną inteligencją. To własnie sztuczna inteligencja jest największym wyzwaniem dla ludzkości na równi z pozyskiwaniem źródeł energii odnawialnej, bezemisyjnej. Trudność w obydwu przypadkach jest na tak wysokim poziomie technologicznym, że zazwyczaj pokazujemy tutaj klimat wręcz "kosmiczny", który ma przenosić użytkownika w zupełnie inny nierzeczywisty wymiar wyobraźni.

Telefon

+48 506 504 906

Firma | Adres

HABA GROUP SP. Z O.O. ul. Hugona Kołłątaja 3 83-000 Pruszcz Gdański KRS 0000682336, NIP 6040185115 REGON 367518110, mBiznes konto nr 67 1140 2004 0000 3802 7906 0975

Spotkaj się z nami:

OLIVIA BUSINESS CENTRE - Olivia SIX
aleja Grunwaldzka 472B, 13 piętro,
80-309 Gdańsk
Umów się na spotkanie telefonicznie
Tel.: +48 506 504 906